Aplikacionet kanë përgjysmuar kohën e përdorimit të kompjuterit

Lehtësirat që sjellin aplikacionet për teknologjinë celulare kanë çuar në uljen e orëve të shpenzuara nga individët në kompjuter.

Përdorimi i aplikacioneve është rritur jo vetëm për shkak të globalizimit të smartfonëve, por edhe për shkak të ekraneve më të mëdhenj që ata ofrojnë duke e bërë më të lehtë lundrimin në internet dhe duke mos e bërë kompjuterin një zgjedhje të domosdoshme.

Duke llogaritur këtu dhe faktin që të mbarosh një punë të çfarëdo lloji në celular është më efiçente dhe praktike sesa në kompjuter.

Nga 34% që ishte në 2013, koha e shpenzuar në celular gjatë lundrimit në internet është rritur në 41% këtë vit dhe vitin tjetër pritet të jetë mbi 50%. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2016, ora 23:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori