Amazon, të mundë iPad-in?!
Ndoshta iPad ka shpikur tregun e kompjuterave tabletë, por ditët e tij si mbreti i padiskutueshëm në fushën e tij mund të jenë të numëruara.

Kjo do të ndodhë nëse tableta e gjeneratës së katërt të Amazon, e cila do të ketë sistem operativ Android-in, do të jetë aq e suksesshme sa analistët po parashikojnë të jetë.

Sipas Forrester Research, Amazon mund të shesë deri në 5 milion kompjutera tabletë në tremujorin e katërt të këtij viti.

Mbetet ende e pakonfirmuar kur Amazon do ta lëshojë tabletën dhe se si do të quhet. /albeu.com/
Shtuar më 31/08/2011, ora 13:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori