Acer, Asus dhe Dell i bëjnë dalje Androidit
Acer, Asus dhe Dell nuk do të përdorin më si sistem operimi për kompjuterët tablet “Androidin” por po presin që të dalë “Windows 8”. Këto kompani po presin daljen e sistemit Windows 8 në mënyrë që ta kenë si sistem operimi për kompjuterët e vitit 2012.

Në këtë mënyrë ata kanë bllokuar edhe ndërtimin e këtyre kompjuterëve të rinj.

Kjo pritet të jetë çështje fitimesh pasi pajisjet e Microsoftit janë gjithmonë më tërheqëse për njerëzit. /albeu.com/
Shtuar më 19/11/2011, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori