5 smartfonët me ekran më të mirë (FOTO LAJM)

Apple iPhone 6 Plus
Smartfoni i parë i cili posedon ekranin me rezolucion 1080p është HTC J Butterfly, smartfon i cili është i dedikuar vetëm për tregun japonez.

Shfaqja e smartfonëve me ekran me rezolucion prej 1080">1080 pikselë, është përfolur shumë se rezolucion i tillë do të “vriste” smartfonët. Sot, rezolucion i tillë llogaritet si normal dhe gradualisht po kalon në 4K.

foto janë ju kemi sjellë 5 smartfonët më të mirë, të cilët kanë ekran me rezolucion prej 1080">1080 pikselë. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2015, ora 15:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori