10 makinat më të shitura në SHBA për 2011
Sipas revistës “Forbes” makina më e shitur në SHBA për vitin 2010 është Ford F-150. Makinat firmave aziatike duket se janë prekur shumë nga fatkeqësitë natyrore që ka prekur këtë kontinent vitin e fundit pasi në të kundër ato do të kishin thyer rekordin e shitjeve edhe për periudhën më të mirë që ishte vitit 2008.

Fordi përveç se ka makinën më të shitur në listën e 10 më populloret ka edhe dy model të tjera, Fod Fusion dhe Ford Escape. /albeu.com/

10 makinat më të shitura në SHBA për vitin 2011:

10. Dodge Ram

9. Chevrolet Cruze

8. Toyota Corolla

7. Honda Açord

6. Ford Fusion

5. Ford Escape

4. Nissan Altima

2. Chevrolet Silverado

1. Ford F-150
Shtuar më 05/11/2011, ora 15:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori