10 makinat më luksoze në botë (FOTO LAJM)

Shoqata Botërore e Luksit ka publikuar listën e 100 markave më luksoze në botë. I pari është Ferrari (Itali)
Shoqata Botërore e Luksit ka publikuar listën e 100 markave më luksoze në botë. Mes tyre renditen katër marka italiane për prodhimin e makinave, raporton Top Channel.

Ferrari, Maserati (të dyja i përkasin grupit Fiat), Lamborghini dhe Pagani bëjnë pjesë në këtë listë.

Nga ana e saj Britania e Madhe rendit 3 marka të sajat mes firmave më luksoze. Bëhet fjalë për Rolls-Royce, Bentley dhe Aston Martin.

Dhjetëshja e makinaveluksoze të botës kompletohet me francezen Bugatti, hollandezen Spyker dhe suedezen Koenigsegg. /albeu.com/


Shikoni fotografitë:

Shtuar më 18/02/2012, ora 17:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori