U prish sërish moti, o Zot na ruaj arkivat!
Reshjet e dendura kanë filluar në disa zona të vendit. Shqipëria gjendet prej disa ditësh nën reshje të shumta, të cilat janë shoqëruar edhe me përmbytje institucionesh.

Përmbytjet më të famshme ishin ato të Bashkisë së Tiranës dhe Bibiliotekës Kombëtare, punonjësit e të cilave u detyruan që t'i thajnë dokumentet me tharëse flokësh.

Bibilioteka Kombëtare u përmbyt për shkak pakujdesisë me të cilën po kryhen punimet në sheshin përballë saj, ndërsa Bashkia e Tiranës për shkak të futjes së ujit në bodrume. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 15:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori