Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falën Namazin
Besimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë sot Kurban Bajramin.
Herët në mëngjes, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” besimtarë të shumtë kryen ritualin e faljes, në këtë ditë që lidhet me sakrificën që bëhet në emër të profetit.

Me rastin e festës kreu i komuniteti Mysliman Skënder Bruçaj duke ndarë urimet me gjithë shqiptarët, tha se lutjet janë për të gjithë bashkëkombësit për të rritur mirëkuptimin dhe dashurinë për njëri-tjetrin.
Shtuar më 12/09/2016, ora 08:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori