Adriatik Llalla kërkon heqjen e mandateve të dy kryebashkiakëve, ja emrat (FOTO)

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka deklaruar sot se u ka kërkuar heqjen e mandateve për dy kryebashkiakët: kreut të bashkisë së Poliçanit, Artur Zotaj dhe atij të Tepelenës, Tërmet Peçit.

Sipas tij ata nuk kanë deklaruar dënime të cilat nuk mund t'i lejojnë që të qëndrojnë në krye të funksionit që ata po kryejnë duke marrë parasysh ligjin e dekriminalizimit./albeu.com/

Shtuar më 13/03/2017, ora 12:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori