Zv/kryeministri Ademi viziton Kosoven
Albeu.com
Një delegacion i qeverisë së Maqedonisë është nisur sot për në Prishtinë, ku do të takohet me zëvendëskryeministrin Hajredin Kuçi. Delegacioni maqedonas kryesohet nga zv/kryeministri z.Abdylaqim Ademi.
Në qendër të takimit do të jenë zhvillimet politike në rajon si dhe për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit mes dy shteteve në të gjitha fushat me interes reciprok.
Shtuar më 12/11/2008, ora 22:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori