Zv/Ministrja e Kulturës kundër Kumbaros: Ligji për artin dhe kulturën ka gabime
Pëlqej
Zv/ministrja e Kulturës, Valbona Shujaku e ftuar në Ora Neës ka pranuar hapur se ligji për artin dhe kulturën ka pasur gabime nga ana e Ministrisë së Kulturës.

"Ligji për artin dhe kulturën, besoj se është një keqkuptim. Besoj është për gabim të Ministrisë së Kulturës.

Kemi bërë një gabim gjatë hapave. Ideja është për të bërë disa ndryshime në ligj të bëra nga juristët që nuk janë as artistë dhe as aktorë.

As unë nuk e kam pasur të qartë. E pranoj.

Janë disa gjëra që janë keqkuptuar në shprehje kur flitet për institucionet e varësisë. Këtu është gabimi jonë për të mos u krijuar ky keqkuptim", tha zv.ministrja. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2018, ora 21:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori