Zjarr në sektorin e 5 të naftës në Patos
Sektori i pestë i naftës në qytetin e Patosit është përfshirë nga flakët e zjarrit. Sipas informacioneve të fundit, fatmirësisht nuk është shënuar asnjë i lënduar.

Ndërkohë nuk dihet asnjë informacion në lidhje me shkaku i zjarrit, vetëm se disa pemë dhe shkurre në afërsi të sektorit 5 kanë marrë flakë.

Për shuarjen e flakëve po punohet me mënyra alternative, pasi për shkak të terrenit të thyer forcat zjarrëfikëse nuk mund të hyjnë në zonë. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2015, ora 14:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori