Zjarr në Sarandë, digjen ullishtet
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe me kullota dhe ullishte, në afërsi të fshatit Fitore në Sarandë.

Sipas banorëve të zonës, zjarri ka rënë rreth orës 16:00, ndërsa deri tani janë djegur rreth 5 hektarë ullishte dhe kullota.

Momentalisht në vendngjarje ka mbërritur një mjet zjarrfikës nga Delvina, ndërsa në ndihmë të zjarrfikësve kanë dalë edhe banorët e fshatit.

Ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit.
Shtuar më 11/08/2014, ora 20:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori