Zjarr në parkun e Dajtit
Flakë zjarri janë shënuar paraditen e sotme, brenda perimetrit të zonës së mbrojtur në parkun e malit të Dajtit.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri, por Ministria e Mjedisit ka bërë me dije se ka marrë një sërë masash për shuarjen e flakëve.

Të pranishëm në vendin e ngjarjes janë ekiperepartit zjarrfikës, emergjencave civile dhe inspektorë e ekspertë të Ministrisë së Mjedisit. /albeu.com/
Shtuar më 24/12/2015, ora 11:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori