Zjarr masiv në Bushat
Zjarre masive kanë rënë në rrethin e Shkodrës duke përfshirë sipërfaqe të mëdha me pyje dhe kullota. Zjarri masiv ka mbuluar kodrat ne komunen e Bushatit, ndërsa te rrezikuara nga zjarri janë banesa të tëra, antenat e kompanive celulare si dhe një repart ushtarak që ndodhet në majë të kodrës së Zefjanës.

Ndërkohë vatër tjetër aktive problematike vazhdon të mbetet zjarrimalin e Taraboshit që për shkak të temperaturës së lartë dhe erës flakët kanë marrë drejtimin e lagjes turistike te Zogajt në Shkodër në kufi me Malin e Zi.
Edhe dje zjarre masive kanë rënë në disa zona në Berat. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2011, ora 13:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori