Zjarr dhe goma të djegura, banorët e Astirit akoma në protestë
Prej rreth 4 muajsh, banorët e Astirit ndodhen në protestë.

Ata kundërshtojnë me forcë projektin e “Unazës së Re” dhe nuk pranojnë prishjen e shtëpive të tyre.

Në të gjithë betejën e tyre, banorët e Astirit nuk kanë qëndruar vetëm, por kanë patur mbështetje nga opozita e bashkuar, e cila njëherësh ka kërkuar që ky projekt të anulohet një orë e më parë.

Mbrëmjen e sotme ata kanë djegur goma në shenjë proteste. /albeu.com/
Shtuar më 17/03/2019, ora 19:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori