Rrëzohet kërkesa për pushimin e cështjes Gjika
Update- Gjykata e Tiranës rrëzoi kërkesën e kryebashkiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika dhe të pandehurve të tjerë për pushimin e cështjes dhe shpalljen e pavlefshme të hetimeve.

11:01-Në Gjykatën e Tiranës zvillohet sot seanca gjyqësore e radhës ndaj kreut të bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika dhe 7 të pandehurve të tjerë, të akuzuar për falsikim dokumetash dhe ndërtim pa leje.


Në seancën e kaluar avokatët e të pandehurve kërkuan pushimin e çështjes me argumentimin se Prokuroria ka shkelur afatet e hetimit, duke shkelur kësisoj ligjin,e duke e berë proçesin e hetimin nul. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2014, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori