Zgjedhjet, nis sot zyrtarisht fushata elektorale
Edhe pse mitingjet dhe takimet elektorale kanë nisur prej më shumë se dy muajsh, fushata elektorale nis sot zyrtarisht. Nga sot partitë mund të nisin propagandën në televizione, duke publikuar reklamat e tyre.

Fushata zgjedhore do të zgjasë për një muaj, deri në mesnatën e 21 qershorit. Një ditë më pas, do të jetë dita e heshtjes elektorale, kur nuk lejohet propaganda politike, ditë e cila i paraprin ditës së zgjedhjeve. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2013, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori