Zgjedhjet në LSI, ja me sa vota fitoi Ilir Meta
Ilir Meta është rikonfirmuar si kryetar i LSI-së nga anëtarësia e kësaj partie, pas zgjedhjeve të brendshme që u zhvilluan një ditë më parë.

Meta fitoi përballë Shezai Rrokajt dhe Përparim Spahiut. Ai mori 76% të votave, duke lënë pas Përparim Spahiun me 12.1 % të votave dhe në vendin e tretë, Shezai Rrokajn, me 11.9% të votave.

Lajmi u dha zyrtarisht gjatë mesditës së sotme nga LSI. /albeu.com/Shtuar më 07/11/2016, ora 14:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori