Zgjedhjet mbledhin ambasadorët
Në prag të zgjedhjeve elektorale të 8 majit, ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka pritur sot ambasadorët e SHBA-së Aleksandër Arvizu dhe të OSBE-së Eugen Wollfarth.

Takimi është zhvilluar në zyrën e shefit të BE-së, Sequi dhe kanë marrë pjesë edhe ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Europian si ambasadori hollandez dhe ambasadorja gjermane.

Mendohet se situata parazgjedhore dhe zhvillimi i zgjedhjeve të 8 maj në Shqipëri ka qenë në qendër të bisedimeve të ambasadorëve. /albeu.com/

Shtuar më 04/05/2011, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori