Zgjedhjet lokale: Deri ne ora 15, jehona e votuesve 28,62%
Albeu.com
Shkup, albeu.com - Sipas KSHZ se Maqedonise, deri ne ora 15 ne 1.752 vende ku mbahen zgjedhje per te votuar kane dalur vetem 28,62% e votuesve. Nderkohe vijne lajme per shume incidente.Incidente ka pasur ne fshatin Hotel te Likoves ku pas nje mos marreveshje mes dy vetave eshte thyer nje kuti votimi.
Gjithashtu incidente ka pasur edhe ne Butel te Shkupit ku jane nderprere zgjedhjet ne 5 vend votime. Pervec kesaj votimet jane nderprere edhe ne 2 vend votime ne Likove dhe 1 ne Prilep.
Shtuar më 28/03/2005, ora 02:10
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori