Zgjedhjet lokale: Deri ne ora 10 6.28%
Albeu.com
Shkup, albeu.com - Sipas informatave te para te Komisionit Shteterore te Zgjedhjeve te Maqedonise, deri ne ora 10 ne 1.540 vende votimi kane dale ne votime 6.28% e votuesve.Ne Shkup ku perseriten zgjedhjet deri ne ora 10 kane dale per te votuar vetem 5,99%.
Sipas informatave te MPB ne Komunen e Likoves me perqindje mbi 96% shqiptare ka pasur nje incident dhe eshte thyer nje kuti votimi.
Perndryshe, sot zhvillohet rrethi i dyte i zgjedhjeve ne gjithsej 2.056 vend votime. Me teper votues kane votuar ne Pehceve 18,27%, ndersa me pak ne Struge 2,04%.
Sic dihet, koalicioni opozitar shqiptar PDSH-PPD bojkotojne zgjedhjet.
Shtuar më 27/03/2005, ora 18:38
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori