Zgjedhje të parakohshme? Basha: Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen
Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama duhej që sot të jepte dorëheqjen pas përgjigjes "JO" për negociatat.

“Asnjë autokrat nuk e dorëzon pushtetin me dëshirë. Kjo ishte dështimi më spektakolar i Edi Ramës. Këto janë 9 kushtet Rama.

Çfarë mund të thuhet me siguri është që për herë të parë kemi një ndarje me thikë. Qëllimi i një gjeneratë të tërë është BE. Gjesti Iivetëm do të ishte dorehaqja ku i kthehet vendimarrja njerëzve. Le të vendosin njerzit me votë.

Nga Austria në Izrael. Shikoni sesa haptazi flasin për mundësite zgjedhjeve të parakoshme. Vetëm ky i konsideron armik. Kjo qeveri nuk e ka legjitimitetin dhe ka vetëm një rrugë për të kthyer nëpërmjet votës.

Opozita ka një vit që lufton për zgjedhje të parakohshme. Padyshim që është e gatshme, të shkojë që nesër në zgjedhje të parakoshme. Por prakusht është të ketë standardet minimale europinae. Zgjedhje për njerëzit.”- tha Basha. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2019, ora 19:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori