Zgjedhje në Shqipëri, një nga temat e takimit të sotëm të ministrave të jashtëm të
Albeu.com
Sot në Bruksel mbahet takimi i ministrave të jashtëm të vendeve të BE-së, në të cilin veç tjerash do të shqyrtohen zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.Pritet që ministrat posaçërishtë të diskutojnë për zgjedhjet në Shqipëri. Me shefen e diplomacisë maqedonase ministrat e BE-së do të analizojnë Marrëveshjen për stabilizim dhe asociim të Maqedonisë, si dhe do të njihen me përpjekjet e autoriteteve të Zagrebit për arrestimin e të akuzuarit Ante Gotvina.
Shtuar më 18/07/2005, ora 14:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori