Zërat kundër Ruçit, Rama sulmon kritikët: Hipokritë
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me gazetarët në Velipojë ku iu përgjigj interesit të tyre në lidhje me lëvizjet e fundit në qeveri.

Gjatë bashkëbisedimit Rama foli edhe për zërat kundër zgjedhjes së Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi për shkak të përfshirjes së tij në partinë komuniste.

Rama deklaroi se kush ndihet i provokuar nga zgjedhje e Rucit, ështe një hipokrit.

“Të përndjekurit s’jane disa spiune birucash qe marrin përsipër të flasin publikisht në emër të ish-të përndjekurit politik, është një shtresë që ka disa figura të respektueshëm e s’kanë lidhje me zërat që financohen.

Kush ndjehet i provokuar nga zgjedhja e Gramozit dhe s’është ndjerë me Saliun 27 vjet, për mua është thjesht një hipokrit që s’meriton asnjë respekt” -tha Rama. /albeu.com/

Shtuar më 07/09/2017, ora 09:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori