Zëdhënësi: Blair, ndihmë falas për Shqipërinë
Z. Bler dhe ekipi i tij do të ofrojë këshilla pa asnjë kosto për qeverinë shqiptare, per implementimin dhe zbatimin e nje axhende reformash. Kështu është shprehur zedhënësi i ish -kryeministrit britanik Tony Blair për mediat e huaja.


Sipas tij, ashtu si Bler ka thënë edhe me pare se Rama te behej kryeminister ai do te ishte i lumtur ta ndihmonte, ate dhe Shqiperine ne rrugen drejt integrimit, shkruan Daily Mail.

“Ai e ka uruar atë dhe shikon përpara për të punuar me të në të ardhmen”- vijon zedhenesi, duke kujtuar se Kosova dhe ndihma e dhene atje ka një rëndësi të madhe për të.
Shtuar më 04/10/2013, ora 10:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori