Zbutet moti, kohë me diell në gjithë vendin
Dita e sotme edhe pse përkon me Ditën e Verës ka regjistruar temperaturat më të larta të ditëve të fundit. Metereologët parashikojnë të njëjtën situatë edhe për ditët në vijim duke paralajmëruar kështu largimin e stinës së dimrit.

Gjatë javës që vjen temperaturat më të larta do të jenë 16 gradë Celcius ndërsa më të ultat priten të luhaten në 4, 5 apo 6 gradë Celsius. Në zonat malore veriore temperaturat do të jenë me 2 gradë më pak, por moti do të jetë plot diell dhe tek-tuk me vranësira lokale. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2012, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori