Zbulohet strategjia e opozites, deputete te tjere ne greve
Albeu.com
Zbulohet strategjia e Partisë Socialiste për vazhdimin e grevës së urisë në rast se deri të premten nuk do gjendet një zgjidhje për situatën politike. Burime për portalin Albeu bëjnë me dije se në ditën e 21 të grevës së urisë, grevistët do të zëvendësohen nga deputetë dhe mbështetës të tjerë të selisë rozë.
Pritet që në grevë të hyjnë deputetët Emelinda Meksi, Eduard Shalsi, Sajmir Tahiri, Gjok Jaku, Xhemal Qefalia, Namik Dokle, Mimi Kodhel dhe Alfred Dalipi.
Në grevë do të hyjnë edhe 100 simpatizantë të PS-së.
Shtuar më 19/05/2010, ora 12:06
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori