Zbulohet edhe kallashi që terroristi grek sulmoi policinë (FOTO LAJM)

Ka dalë edhe fotografia e kallashit të terroristit grek Kostandinos Kacifia i cili sulmoi policinë e shtetit dhe terrorizoi banorët.

Arma është një kallashnikov i modifikuar me dylbi snajperi, ndërsa mbante 90 plumba pasi viktima e kishte modifikuar duke i vendosur 3 karikatorë njëherësh.

35 vjeçari Kacifa sipas dëshmive nga vendngjarja ka qenë në lokalin e fshatit pak para ngjarjes.

Më pas është çuar dhe ka shkuar në shtëpi ku ka marrë armën dhe pasi ka ardhur në qendër të fashtit ka qëlluar drejt makinës së policisë e cila ka qenë e parkuar.
Shtuar më 30/10/2018, ora 08:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori