Zbulohet biseda, Ursula von der Leyen telefonon kryeministrin Rama
Presidentja e Këshillit Europian Ursula von der Leyen ka njoftuar se ka zhvilluar një telefonatë me kryeministrin Edi Rama.

Në një shkrim në mediat sociale, diplomatja e BE-së bën me dije se është diskutuar për të ecur përpara me procesin e zgjerimit dhe zbatimin e shpejtë të Planit Ekonomik dhe të Investimeve të BE-së për Ballkanin Perëndimor.

“Diskutim konstruktiv si gjithmonë me mikun tim të mirë Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, për mënyrën më të mirë për të ecur përpara me procesin e zgjerimit dhe zbatimin e shpejtë të Planit Ekonomik dhe të Investimeve të BE-së për Ballkanin Perëndimor.”- shkruan Von Der Leyen.
Shtuar më 13/11/2020, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori