Zbulohen "spiunët" në listat e kandidatëve për deputetë
Autoriteti per Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit ka zbuluar një numër jo të vogël ish-bashkëpunëtorësh të sigurimit të shtetit gjatë regjimit komunist në listat e deputetëve dhe kandidatëve për komisionet e Vettingut.

Lajmin e dha sot Gentiana Sula, drejtuesja e Autoritetit per Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit në emisionin "7pa5" të Vizion Plus.

Ajo shpjegoi ndër të tjera se kanë arritur brenda pak orësh që të zbulojnë emrat e bashkëpunëtorëve të sigurimit, ndërkohë që theksoi se u ka kërkuar partive që të verifikojnë listat edhe vetë. /albeu.com/
Shtuar më 29/05/2017, ora 12:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori