Zbardhet takimi i Ramës me Yuri Kim: Patëm diskutim të shkëlqyer
Pasditen e sotme Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama pasditën e sotme, në zyrën e këtij të fundit.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, ambasadorja ka dhënë detaje rreth bisedës së zhvilluar me kryeministrin, ndërsa e cilëson takimin si të shkëlqyer.

Diplomatja tregon se bisedoi me kryeministrin për marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA, dhe mundësitë për t’i forcuar ato më tej.

"Sot patëm një diskutim të shkëlqyeshëm me Kryeministrin Edi Rama për të rishikuar progresin e fundit në marrëdhëniet Amerikë-Shqipëri dhe për të diskutuar mënyrat për të ecur përpara në bashkëpunimin tonë në Demokraci, Mbrojtje dhe Biznes.

Shumë mundësi (por edhe punë e vështirë!) Përpara për partneritetin tonë! #KrahPerKrah", shkruan Yuri Kim.
Shtuar më 09/11/2020, ora 19:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori