Zbardhet plagosja dje në Vlorë, arrestohet edhe pronari i lokalit
Pëlqej
Policia ka zbardhur ngjarjen endodhur ditën e djeshme në lagjen "Rilindja", ku mbeti i plagosur me armë zjarri një shtetas.

Policia bën me dije se ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim autorin.

Arrestohet në flagrancë pronari lokalit ku ndodhi ngjarja.

Pas ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme, në lagjen "Rilindja", ku brenda ambjenteve të një lokali mbeti i plagosur më armë zjarri shtetasi A.G., 51 vjeç, strukturat e Seksionit kundër Krimeve ndaj Personit në DVP Vlorë, organizuan punën me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Nga hetimet paraprake të kryera ka rezultuar se autori, shtetasi T.B., ka shkuar në ambjentet e lokalit të shtetasit Vladimir Nuhaj dhe ka qëlluar me armë zjarri shtetasin A.G., si dhe i ka marrë një shumë lekësh.

Në përfundim të hetimeve paraprake Policia ka bërë shpalljen në kërkim dhe po punon për kapjen e autorit, shtetasit T.B..

Gjithashtu është kryer arrestimi në flagrancë i shtetasit :

Vladimir Nuhaj, 51 vjeç, banues në Vlorë.

U krye arrestimi i tij pasi nuk e ka kallëzuar krimin, ka penguar në zbardhjen e ngjarjes, si dhe në lokalin e tij organizonte lotari të palejuara.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë në ngarkim të shtetasit T.B., për veprat penale "Vjedhja me armë", dhe "Plagosje e lehtë me dashje", si dhe në ngarkim të shtetasit Vladimir Nuhaj për veprat penale "Moskallëzim krimi", "Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës" dhe "Organizimi i lotarive të palejuara", të parashikuara nga neni 140, 89, 300, 301 dhe 197 të Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2018, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori