Zbardhet një pjesë e dosjes greke: Murataj i aftë për të rekrutuar njerëz
Detaje interesante po dalin në publik nga dosja e dërguar nga Greqia për Admir Muratajn. Edhe pse nuk foton e shpërndarë në media nuk të mbushet syri, Murtaj ka qenë një person që kishte aftësi pvr të rekrutuar njerëz të tjerë dhe të ndikonte në ta.

“Në dosjen e ardhur nga Greqia, thuhej se është një person agresiv, brutal dhe është ndikues mbi anëtarët e tjerë. Ka aftësinë të rekrutojë njerëz shumë të besuar dhe njerëz të administratës. Fakti që ia doli të bëjë të këto grabitje e duke mos lënë viktima. Në këndvështrimin tim Murataj nuk ka patur qëllim të vrasë. Unë them këtë gjë që është qëlluar nga 10-15 metra” thuhet në dosjen e rrjedhur në media.

Shtuar më 10/04/2019, ora 23:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori