Zbardhet mbledhja e grupit. A do të futet PD në zgjedhje?
Partia Demokratike zhvilloi sot mbledhje me grupin parlamentar të saj dhe me anëtarët e Kryesisë pas ardhjes së kreut të saj nga vizita në SHBA.

Basha i siguroi demokratët se beteja e tyre do të vazhdojë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Gjithashtu, ai theksoi se ka marrë mbështetje nga administrata Trump për kauzat e opozitës dhe se ajo do të jetë pranë saj.

Të njëjtat burime thanë se protesta do të vazhdojë bashkë me bojkotin parlamentar. Basha u ka lënë porosi deputetëve që të organizohen edhe në zonat ku janë zgjedhur. Veç kësaj, Basha ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për zgjedhjet, shkruan “Panorama”.

Shtuar më 26/03/2017, ora 20:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori