Zbardhet grabitja në Tiranë: Autori vodhi xhiron ditore me një armë lodër
Janë zbardhur detaje të reja nga grabitja e ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, në një farmaci.

Burimet bëjnë me dije se grabitja dyshohet se është kryer në kërcënimin e një arme lodër.

Ai ka kryer grabitjen i vetëm, por nuk dihet nëse ka pasur persona të tjerë që e kanë pritur jashtë.

Reagimi i policisë:

Më datë 26.01.2021, rreth orës 20:13, në rrugën “Bardhok Biba”, një person ende i paidentifikuar dyshohet se nën kërcenimin e armës ka vjedhur në një farmaci.

​Sherbimet e Policisë menjeherë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës në afërsi të vendit të ngjarjes me sherbime të shtuara.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

Shtuar më 26/01/2021, ora 21:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori