Zbardhen detajet, kreu i PS-së qëllon me kallashnikov fqinjin e tij
Pëlqej
Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vukël të Malësisë së Madhe.

Një shtetas ka qëlluar me armë ndaj fqinjit duke e lënë atë të plagosur.

Policia bën me dije se autori i kësaj plagosje me kallashnikov është kryetari i degës së Partisë Socialiste të Kelmendit, Vasel Vuçinaj.

Ai ka qëlluar dhe ka plagosur me armë kallashnikov rreth orës 22:00 Mark Zef Cekajn në fshatin Vukël, Kelmend, Malësi e Madhe.

Njoftimi i policisë për ngjarjen:

Me datë 25.02.2018 , në orët e para të mëngjesit, është marrë njoftim te Salla Operative se në fshatin Vukël, Malësi e Madhe, ka të shtëna me armë zjarri.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat policore të Sektorit Kundër Krimeve të Rënda , forcat policore të Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe si dhe një grup i FNSh Shkodër për zbardhjen e plotë të ngjarjes si dhe kapjen e autorëve.

Nga hetimet paraprake ka rezultuar se si pasojë e një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Vasel Vuçinaj ka qëlluar me armë zjarri automatik në drejtim të banesës së shtetasit M.Ç, 51 vjeç, banues në Vukël, i cili ka mbetur i plagosur në shpatull dhe ndodhet në spital , paraprakisht jashtë rreziku për jetën.

Pas një pune të mirëorganizuar të forcave policore të ndodhura në vendngjarje, u bë i mundur lokalizimi dhe kapja në kohë rekord e autorit të dyshuar të kësaj ngjarje së bashku me armën e krimit, konkretisht:

Vasel Vuçinaj, 49 vjec, banues në fshatin Vukël, Malësi e Madhe

Në cilësinë e proves materiale u sekuestrua arma e zjarrit automatik si dhe në vendngjarje nga këqyrja u sekuestruan 12 gëzhoja.

Po vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të ngjarjes. /albeu.com/


Shtuar më 25/02/2018, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori