Zanieri në Beograd, marrëveshje për bisedime teknike
Albeu.com
Shefi i administratës së Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Lamberto Zannier, gjatë një vizite në Beograd, është takuar me ministrin serb për Kosovën Goran Bogdanoviç.Mediat njoftojnë, se gjatë këtij takimi është arritur marrëveshja për vazhdimin e bisedimeve në nivelin teknik dhe është përcaktuar dinamika e takimeve të ardhshme
Gjithashtu në këtë takim u bisedua për problemet e serbëve në Kosovë.
Shtuar më 13/09/2008, ora 18:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori