Zagani nuk përmbahet ndaj Tahirit: Iksh sa më parë e marrsh me vete këdo si ti
Ish-shefi i antidrogës në Fier, Dritan Zagani nuk ka dashur të rrijë i heshtur tashmë që situata për tahirin ka dalë jahstë kontrolli.

Zagani flet nga Zvicra aty ku dhe ka fituar azil politik.

Ai ishte i pari që denoncoi publikisht lidhjen e Saimir Tahirit me klanin e Habilajve në Vlorë, ndërsa pak më parë ka reaguar pas daljes publike të ish-ministrit sot pasdite.

STATUSI I PLOTE
Po lexoj gjithandej ne media qe kusho i Moisiut paska folur live mbi te “vertetat” qe pret te verifikohen nga drejtesia,( mire qe e di se nje dite drejtesia me apo pa deshire do ta beje punen e saje per kedo)…!

Po lexoj qe kusho i grades se 10 i Moisiut,Lolos dhe Artanit qe merret me bisnes fruta perimesh qenka ndjere shum keq para asaj qe sot lexojne per te ne shtyp e media familja e tije, djali i tije i pafajshem etj etj si keto fjali plot diplomaci qe Saja di me mire se une dhe se shum kush ti formuloje….dhe ka pak te drejte i ziu nga ana njerzore…dhe une do ti jap plotesisht te drejt ati per kete se jam njeri dhe e di cfare do te thote te perjetosh nje ndjenje te tille…ma beso Saje

e di shum mire se si ndjehesh ne keto momente…e di Saje sepse jam akoma me ate ndjenje qe ma bere dhurate ti me sejmenet e tu servil me pa te drejte…dhe e gjitha vetem e vetem qe keta kushot e 10- te qe na i shpalle kriminel te rendomte me ne fund, te ishin te lumtur dhe te lire ne bisnesin e tyre me “djersen” e ballit sic e thoje deri para ca kohesh ti…!

Ndaj une, te jesh i sigurt ne keto momente jam me ty dhe dhembjen tende si pjese e dyfishte Saje…si bashkevuajtes i ndjenjes kaq torturuese dhe si njeri qe nuk ndjej kenaqesi nga vuajtja e dikujt…qoft ai qe vuan edhe ti Saje…po po ti…ti qe me megallomine tende diletante fryheshe ne intervista live duke u mburrur se me arrestimin tim ti po beje shtet…ti qe cfar nuk sajove me sejmenet e tu servil per mua nje polic i lodhur ne Fier…vetem e vetem qe te kenaqje keta qe sot mi quan kriminel…!

Pra nga ana njerzore te kuptoj dhe te besoj sa vuan…e di me mire se ti Saje…e di se isha prindi i tre vajzave te mitura Saje, qe te degjonin ty te denigroje publikisht babain e tyre…dhe shikonin live ne tv zgerdhimjen tende kur hidhje balte mbi babain e tyre…ndaj te besoj me shum se edhe ti beson ne ate çfar thua….!

Por une edhe pse ndjehem keq nga ajo ndjej sot te perçmoj Saje….ashtu siç perçmoja kur isha ne pune kushot e tu qe ishin trafikant te rendomte…( e ke degju intervisten e Artanit Saje..thoshte se nuk me afrohesh dot mua kur isha ne pune…i dukesha mbret i portit ati hashashxhiut…dhe kish te drejte ai i ziu)…ndaj Saje une sot te uroj sa me pare qetesi per djalin tend te pafajshem….si dhe sa me pare drejtesi per ate qe meritojm sejcili ne kete bote.

SUKSESE NE JETE Sajmir Tahiri…dhe març me vete kedo qe eshte si ti…edhe kete qe te shiti de fokto….se de jure ka kohe qe ta ka fut..!
Shtuar më 17/10/2017, ora 19:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori