Yuri Kim pajtohet me Bashën: Presim gatishmëri edhe nga liderët e tjerë
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës për të përfunduar Reformën Zgjedhore.

Në mesazhin e saj në “Twitter”, Kim bie dakord me këtë vendim dhe gatishmëri ndërkohë që pret edhe liderët e tjerë të kenë të njëjtën gatishmëri udhëheqjeje.

Statusi i plotë i ambasadores në “Twitter”:

Ne mirëpresim vendimin e Kryetarit të PD Lulzim Basha për të përfunduar reformën zgjedhore. Ne mezi presim liderë të tjerë që tregojnë udhëheqje të ngjashme.
Shtuar më 22/05/2020, ora 15:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori