Ylli Dylgjeri hap dosjet: Rreziku i motrave prej Ngjelës dhe historia e sekretares që shkonte me një amerikan
E shara publikisht gjatë një transmetimi live të avokat Ngjelës është bërë lajm i parë mbrëmë në mediat online duke mos i shpëtuar as ironisë në rrjetet sociale.

Ish këshilltari i Nanos, Ylli Dylgjeri i njohur për statuset e tij pikante e ka komentuar këtë situatë.

"Avokati nuk bën gjë.Avokatit vetëm goja i ka mbetur. Avokati është beqar, e shkuar beqarit O Tunxh!"., -shkruan ai.

Statusi i plotë i Dylgjerit

Motra, qetsohuni. Ngjela s'bën gjë!

Në media dje shpërtheu një lajm. Lajmi ishte Live. Lajmi vinte nga një media. Media lajmëronte se një Avokat i Madh kishte shpërthyer me të shara të nxehta Live.
Më pas Lajmi u shumfishua në portale. në statuse, në tavolina, e deri në krevat.
Çfarë tha?
Avokati i Madh shante me zë dhe figurë në një ekran!
Çishte kjo?
Njeriu që e kërkojmë t'na mbrojë na krimi, nga prostitucioni, nga politika, nga.... do tani t'na pallojë?
Uaaaa! Avokati me kulturë Oksidenti, shan si ciganët në TV.
Kë shan? Shan motrat!!! Pëëëëfffff.
Qetsohuni motra! Fake Neës. Avokati nuk bën gjë.Avokatit vetëm goja i ka mbetur. Avokati është beqar, e shkuar beqarit O Tunxh!
Dikur, në një drekë, ku isha me të parët e vëndit, një Minister për muhabet dhe xhelozi më paditi mua te Kryeministri që ishte në tavolinë.
"Padia" bëhej se unë kisha "zbutur vigjilencë". Sekretarja ime shkonte me një oficer amerikan, pjesë e strukturës trajnuese në Ministri.
Ministri me humor ja thotë këtë thashethem të Parit të vendit.
I Pari pasi e dëgjon, më kthehet mua po me humor:
Edhe këtë e ke bërë?
Po, Shef i them. Për tu mbrojtur shtoj:
Siç thotë edhe Avokat Ngjela, për çështjen kombëtare do të punojmë me çdo mjet!
Por përgjigja që më erdhi nga i Pari ishte asgjësuese:
Dakort - më tha, por jo me mjetet që si punojnë Ngjelës. Kaq.
Motra qetsohuni. Ngjela s'bën gjë.
Shtuar më 28/12/2017, ora 10:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori