Xhamat i theu policia! Detaje nga incidenti me biznesin në Elbasan
Zbardhen detaje nga thyrja e xhamit në një “Fast Food” në Elbasan.

Mesohet se xhamat i ka thyer vete policia, kjo pasi një person është hedhur nga kati i shtatë i pallatit ngjitur.

Duke qene se biznesi është ngjitur me pallatin ka qenë e pamundur hyrja e policisë në ambjentet e pasme të biznesit ndaj ka detyruar policinë në gjendje emergjente te thyejë xhamat e biznesit për të hyrë.

Ende nuk dihet gjendja shëndetësore e personit dhe arsyet që e kanë çuar drejt aktit ekstrem.

Xhamat e këtij biznesi “Fast Food” në qytetin e Elbasanit, i cili ndodhet vetëm disa metër larg komisariatit të Policisë, janë thyer gjatë natës. Mësohet se biznesi është në pronësi të shtetasit Ilir Zekthi, dhe një nga më të suksesshmit e sektorit të ushqimit në Elbasan.
Shtuar më 26/01/2021, ora 08:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori