Xhaferri: Do të rishikojmë të gjitha projektet e bashkisë së Durresit
Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës ka paralajmëruar se hsumë projekte mund të ndryshojnë nëse vjen ai në pushtet.

Rishikim të projekteve dhe analizë ekonomike të gjitha investimeve që ka kryer bashkia e Durrësit përgjatë viteve të fundit.

Kështu është shprehur kryetari i degës së Partisë Demokratike për Durrësin Ferdinand Xhaferri, në një dalje publike në qendër të qytetit bregdetar, duke hapur ne kete menyre fushaten elektorale per zgjedhjet lokale te 2019.

Shkak për deklaratat e kreut të PD-së është bërë një rrethrrotullim që bashkia bëri pak ditë më parë në qendër të qytetit dhe pas përfundimit e ktheu menjëherë në gjëndjen e mëparëshme pasi shkaktonte kaos në trafik.

“Jemi sot për tu paraqitur me fakte konkrete sesi paaftësia, papërgjeshmëria, korrupsioni, abuzimi, arrogaca janë bërë të gjitha bashkë tek kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, duke na shkaktuar veç të tjerave një masakër urbanistike në qytet. Bëhet rrugë, ribëhet rrugë. Dako e kthyer Durrësin në bastion të krimit. Po evidentojmë problemet që ka qyteti.

Sipas Xhaferrit, lidhja me krimin dhe vizioni që ai ka për qytetin, e bëjnë Vangjush Dakon të padenjë për të drejtuar Durrësin.
Shtuar më 04/12/2018, ora 19:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori