Xhaferaj takon banorët e "Porto Romanos": Sulmon Ramën, por flet edhe "për disa gabime" të PD-së
Ish-ministri Ferdinand Xhaferaj ka nisur një tur takimesh në qytetin e Durrësit duke shtruar një serë problematikash që banorët e zonës hasin me infrastrukturën, ndotjen apo papunësinë.

Pas takimeve në zonen e "Spitalles" dhe "Plazhit", Xhaferaj u ndal sot në “Porto Romano” duke trajtuar problemin e madh të ndotjes.

Krahas akuzave për paaftësi në qeverisje ndaj maxhorancës së majte, ajo që bie në sy në takimet e Xhaferajt janë nuancat kritike ndaj lidershipit të PD-së për mënyrën se si ai po i përgjigjet nevojës së qytetarëve për një opozitarizëm të shëndoshë, por mbi të gjitha, për një përfaqësim të denjë në elektorat.

“Ftoj çdo shqiptar që të bëjë një llogari: Është më mirë sot pas tre viteve me këtë qeveri apo më keq? Unë do dëshiroja të gaboja dhe qytetarët të ishin më mirë, por situata fatkeqësisht nuk është kështu. Pas tre vitesh, Rama s'ka çfarë t'i thojë një pensionisti; një punonjësi të administratës; shëndetësisë apo arsimit sepse në tre vite pagat dhe pensionet s'kanë lëvizur. Të vetmet 'arritje' të tij janë kanabizimi i Shqipërisë dhe ligji i mbetjeve. Por, edhe ne brenda PD-së kemi problemet tona, të cilat duhet t’i përballojmë me guxim. Sepse për tetë vite që ne ishim në pushtet, kishte njerëz që abuzuan me pushtetin, kishte njerëz që bën biznes me Partinë Demokratike. E varfëruan PD-në duke u pasuruar për vete dhe duke ulur besimin e qytetarëve tek kjo parti”., - tha ai në takimin me banorët e Porto Romanos.

Xhaferaj shkon edhe më tej duke sfiduar çdokënd që ai e kategorizon si “individë që bën biznes me PD-në” ndërsa thotë se ata s’mund të jenë imazhi i PD-së përballë qytetarëve në një kohë kur kjo parti, por më e rendësishmi vendi, ka nevojë për njerëz që politikën e kanë konsideruar shërbim ndaj qytetarëve. /Albeu.com/
Shtuar më 02/11/2016, ora 14:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori