Xhafaj, Fino e Braho kërkojnë shtyrje të seancës plenare
Disa deputetë të grupit parlamentar të Partisë Socialiste si Bashkim Fino, Fatmir Xhafaj e Spartak Braho, kanë propozuar lënien kohë edhe një ditë opozitës që të njihet me programin dhe të përgatitet për këtë debat.

Gjatë mbledhjes së zhvilluar pasditen e djeshme, Ruçi ka informuar grupin për qëndrimin e opozitës, e cila ka kërkuar më shumë kohë për t’u njohur me programin.

Por kryetari i PS-së, Rama, mësohet se është shprehur se debati duhet të nisë të mërkurën në 11:00, ndërsa koha e debatit të jetë e pakufizuar, për t’i dhënë hapësirën e plotë opozitës ta debatojë atë, shkruan gazeta panorama në numrin e saj të sotëm.


Rama ka argumentuar se shkak për këtë ngutje ishte përcaktimi me Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, i vizitës së parë zyrtare të Kryeministrit shqiptar, Edi Rama, ditën e premte në Prishtinë. Më pas, Rama ka kërkuar nga deputetët se kush kishte dëshirë të dilte vullnetar për të diskutuar rreth programit të qeverisë, përveç ministrave të tij, ku secili do të diskutojë për prioritetet dhe angazhimet e dikasterit që do të drejtojë. /albeu.com/

Shtuar më 11/09/2013, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori