Xhafa paraqet 6 kerkesa per te dale nga greva e urise
Albeu.com
Deputeti i PS-së Fatmir Xhafa ka paraqitur gjashtë kërkesa për të dalë nga greva e urisë. Një një deklaratë për shtyp nga çadrat e grevës Xhafa theksoi se vendi po përballet me një situatë të rëndë ekonomike ku shifrat e publikuara nga qeveria për rritje ekonomike janë ...... të manipuluara dhe se këto shifra nuk përputhen me realitetin. “Plotësimi i kërkesave tona do t’i kthejë vendit stabilitetin ekonomik dhe do të përshpejtojë procesin e integrimit të Shqipërisë theksoi Xhafa duke shtuar se përkushtimi i tyre deri në grevë urie është për të garantuar demokraci. “Përkushtimi ynë për të hyrë në grevë urie është sakrificë për ta nxjerrë vendin nga kriza ekonomike” theksoi më tej Xhafa.
Shtuar më 10/05/2010, ora 20:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori