Withers kritikon mazhorancen per dekretet
Albeu.com
Ambasadori amerikan John Withers, në një intervistë të gjatë dhënë gazetës “Panorama”, kritikoi sërish qëndrimin e PD në lidhje me rrëzimin e kandidaturave për anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë dhe asaj Kushtetuese.
Withers përgënjeshtroi kryeministrin Berisha, duke u shprehur se procesi i përzgjedhjes nuk i përngjan aspak sistemit amerikan.

“Ndërkohë që vota kundër tyre është bërë mbi bazën e ligjit të lustracionit, që është një ligj i rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese”, është shprehur Withers. /tch/
Shtuar më 19/07/2010, ora 23:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori