Withers: Berisha, “grusht shteti administrativ”
Berisha bëri një “grusht shteti administrativ” në zëvendësimin e anëtarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Kështu shprehet në një intervistë për gazetën Shqip, ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John L. Withers II. Sipas tij Shqipëria më 23 qershor do të përcaktojë nëse do të ecë drejt demokracisë apo drejt diktaturës.


”Shqipëria më 23 qershor do të përcaktojë nëse do të ecë drejt demokracisë apo drejt diktaturës. Berisha bëri një “grusht shteti administrativ” në zëvendësimin e anëtarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të hënën dhe shqiptarët janë ata që duhet të garantojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme më 23 qershor, më shumë se sa vëzhguesit ndërkombëtarë”, u shpreh Withers. /albeu.com/

Shtuar më 17/04/2013, ora 09:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori