Westerwelle: Kosova s'krijon precedent
Albeu.com
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle, tha se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë sqaron se shpallja e pavarësisë së Kosovës ishte unike dhe nuk krijon precedent për rajonet separatiste në botë.Ai i bëri këto komente në Nikozi të Qipros, ku po qëndron për vizitë zyrtare. Shefi i diplomacisë gjermane tha se vendimi i GJND-së “nuk është vendim për shtetet apo rajonet e tjera të botës”. Qiproja është një nga pesë shtetet e Bashkimit Evropian që nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.
Shtuar më 23/07/2010, ora 13:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori