E FUNDIT/ Mbytet pushuesi në Durrës
Vulosja e pare e dokumenteve me vulën e Republikës së Kosovës
Albeu.com
Ka hyrë në punë për herë të parë vula e Republikës së Kosovës. Të gjithë udhëtarët që hyjnë dhe dalin në aeroportin e Prishtinës, që sot e tutje do t’iu shënohet në dokumente vula e Republikës së Kosovës.Vulën e parë e vendosi ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Zenun Pajaziti, i pranishëm në këtë ngjarje.

“Po bëjmë një trazicion efektiv në Kosovë”, tha Pajaziti, i cili shoqërohej nga gjeneral Sheremet Ahmeti, zv.komisionar i Policisë, si dhe nga zyrtarë të Shërbimit Doganor. Në aeroportin e Prishtinës ishin të pranishëm dhe përfaqësues të ambasadave dhe zyrave diplomatike në Prishtinë dhe të EULEX-it.
Vula e parë u vu në pasaportën e një kosovareje, Adelinda Zogaj nga Malisheva, e cila ishte ndër udhëtarët që mbërritën nga Këlni (Gjermanisë).

Gjithashtu vula do të shërbejë edhe në vendkalimet e tjera kufitare të vendit.
Shtuar më 28/06/2008, ora 18:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori